logotyp

Spotkania merytoryczne

Tekst wprowadzający do kategorii

Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii „Dialog” działające przy Wydziale Psychologii UW serdecznie zaprasza na wykład otwarty pt. „Trauma i zaburzenia odżywiania – techniki psychoterapii”, który wygłosi Sabina Sadecka. Prelekcja zainauguruje serię spotkań merytorycznych, podczas których omawiane będą różne aspekty pracy terapeutycznej z traumą, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń odżywiania.
O Prelegentce:
Sabina Sadecka – terapeutka traumy, nauczycielka terapii akceptacji i zaangażowania. Współtwórczyni portalu opsychologii.pl, wykłada na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.
Podczas wykładu poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:
- Zaburzenia odżywiania i powiązania ich etiologii z przeżytą traumą,
- Trauma w ujęciu terapii ACT,
- Elementy mindfulness w pracy z traumą.
Kiedy?
Środa 12.05.2021, godz. 15:00
Gdzie?
Online (platforma Google Meets)
UWAGA: Liczba miejsc ograniczona! Kliknięcie „wezmę udział” nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Link do wydarzenia online zostanie przesłany wyłącznie do osób, które otrzymają potwierdzenie zapisu.
W przypadku dużego zainteresowania przewidujemy możliwość utworzenia listy rezerwowej.
CYKL: TERAPIA SCHEMATU
WZMACNIANIE TRYBU ZDROWEGO DOROSŁEGO PACJENTA
W TERAPII SCHEMATÓW
👤 Prowadząca: Anna Czarnecka - psycholog i psychoterapeutka
pracująca w nurcie terapii schematów, humanistyczno-doświadczeniowym,
CFT oraz EMDR
📆 Termin: 17.05.2021r. (poniedziałek), godz. 19:30
📍 Miejsce: online (platforma Google Meet)
📝 Zapisy przez formularz: https://forms.gle/zKpLnnyYNMRQx51D9
Liczba miejsc jest ograniczona.
________________________________________________________
O cyklu:
Spotkania poświęcone terapii schematu to cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie, stanowiący próbę stworzenia przestrzeni do rozwoju umiejętności oraz zgłębiania wiedzy z zakresu podejść trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej.
O spotkaniu:
Rozwijanie i wzmacniane trybu Zdrowego Dorosłego pacjenta jest najistotniejszym celem Terapii Schematów, tak aby w konsekwencji mógł on sam ( już bez pomocy terapeuty ) efektywnie troszczyć się o potrzeby swojej najwrażliwszej cząstki - trybu Wrażliwego Dziecka. Terapeuta, poprzez ograniczone powtórne rodzicielstwo, modeluje postawę Zdrowego Dorosłego. Jednak w trakcie terapii istotny jest również trening swoich umiejętności w tej roli przez pacjenta.
Uczenie się rozpoznawania swojego trybu Zdrowego Dorosłego, rozwijania jego kompetencji i świadomego uruchamiania go, aby lepiej radzić sobie z rozmaitymi wyzwaniami i trudnościami, stanowi ważną część procesu terapeutycznego. Uczestnicy spotkania zapoznają się z praktycznymi technikami, dedykowanymi wzmacnianiu trybu Zdrowego Dorosłego, które pozwolą pacjentom doświadczać tego trybu i znajdować w nim realne oparcie.
O Prowadzącej:
Anna Czarnecka - psychoterapeuta, psycholog. Pracuje w nurcie terapii schematów, humanistyczno-doświadczeniowym, CFT (Compassion Focused Therapy) oraz EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Posiada certyfikat terapeuty schematów nadany przez ISST (The International Society Of Schema
Therapy). W Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie współprowadzi szkolenia w ramach Szkoły Terapii Schematów Osób Dorosłych, akredytowane przez ISST. Publikuje na łamach magazynu Newsweek Psychologia, Charaktery oraz Psychologia w Praktyce. Współtworzy Ośrodek Psychoterapii i Coachingu INNER GARDEN w Warszawie. 
CYKL: TERAPIA SCHEMATU
WYOBRAŻENIA W TERAPII SCHEMATU
👤 Prowadzący: Przemysław Mućko - psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii poznawczo-
behawioralnej oraz terapii schematu.
📆 Termin: 14.04.2021r. (środa), godz. 19:30
📍 Miejsce: online (platforma Google Meet)
📝 Zapisy: UWAGA! Liczba miejsc na spotkaniu "na żywo" jest ograniczona. Prosimy o zapisy przez formularz: https://forms.gle/CcqWK97nFd1fKCoFA
🎥 Spotkanie będzie nagrywane. Nagranie zostanie udostępnione dla wszystkich zainteresowanych tydzień po wydarzeniu.
___________________________________________________________________
O cyklu:
Spotkania poświęcone terapii schematU to cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie, stanowiący próbę stworzenia przestrzeni do rozwoju umiejętności oraz zgłębiania wiedzy z zakresu podejść trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej.
O spotkaniu:
Przyrost wiedzy z dziedziny neuronauki i pokrewnych pozwala nam coraz lepiej zrozumieć sposoby, w jaki działa ludzki mózg. A to pozwala planować i wdrażać coraz skuteczniejsze procedury terapeutyczne. Jednym z efektów tego procesu jest renesans interwencji terapeutycznych nakierowanych na pracę z wyobrażeniami – ich odkrywanie, modyfikację tych, które zawierają negatywne treści oraz tworzenie nowych, pozytywnych obrazów.
Spotkanie będzie miało przede wszystkim praktyczny wymiar. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się w jaki sposób nasz mózg reaguje na wyobrażenia i tym samym w jaki sposób możemy wykorzystywać je w terapeutycznym procesie zmiany. Ale przede wszystkim będą mogli doświadczyć na własnej skórze (czy raczej własnym mózgu) ich działania.
O prowadzącym:
Przemysław Mućko - psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii poznawczo-
behawioralnej oraz terapii schematu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie psychoterapeutyczne i
szkoleniowe. Specjalizuje się w terapii traumy oraz w terapii zaburzeń osobowości. Prowadzi bloga
„Psychowiedza”, za pośrednictwem którego popularyzuje praktyczną wiedzę z zakresu terapii
schematu.
Serdecznie zapraszamy na - pierwsze w tym roku - spotkanie przygotowane przez sekcję "Dialogu" W Związku z Rodziną.
Będzie ono dotyczyło specyfiki funkcjonowania rodzin adopcyjnych, m. in. w obszarze tworzenia relacji.
Naszym gościem i ekspertem będzie Dorota Polańska- psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z rodzinami adopcyjnymi.
⏰Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia 2021 roku o godzinie 19:00 online na platformie ZOOM
☎️Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale obowiązują na nie ZAPISY przez formularz: https://forms.gle/ZhdVkkbw2DbW2wH89
Serdecznie zapraszamy Was na I Ogólnopolską Konferencję Psychoterapii Dzieci i Młodzieży organizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Dialog.
Konferencja odbędzie się 29 maja na platformie Zoom. Spotkanie będzie dotyczyło rozwoju psychoseksualnego, jego zaburzeń i zagrożeń jakie mu towarzyszą. Udział w Konferencji jest płatny. Po konferencji drogą pocztową do każdego uczestnika zostanie wysłany certyfikat. Zapraszamy!
Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii DIALOG
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa
logotyp